Yerel Seçimler Öncesinde Fatih Altaylı’dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yorum

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler heyecanla bekleniyor. Özellikle büyükşehirlerde sandıktan nasıl bir sonuç çıkacağı merak konusu. Youtube’da yaptığı programlarla gündemi ele alan gazeteci Fatih Altaylı da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir yorumda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin bu hafta yapılan grup toplantısında Ekrem İmamoğlu hakkında “vakti yeterse İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine göndereceğiz.” demişti.

’31 Mart’ta yapılacak seçimlere hazırlık sürecini dolu dolu geçireceğiz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayacağız. Sömürü çarkında öğütülen, iktidara değil Türkiye’ye muhalefet eden partilere meydanın boş olmadığını öğreteceğiz. Vakti yeterse İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine göndereceğiz. CHP ve HDP yönetimindeki belediyeleri cumhurun yönetimi ile birleştireceğiz. Zillet ittifakının ayak oyunları sona erecek.’

İmamoğlu da Bahçeli’nin bu açıklamasına “Ben evimdeyim zaten, başkalarıyla karıştırıyor olabilir” şeklinde yanıt vermişti.

‘Hiçbir siyasi partinin kendi iç konuşmalarını ya da yorumlarını, ben bir karşı yorum olarak önüme koyup bunu sizinle konuşmam ve doğru da bulmam. Etik değil, işim de değil ayrıca. Ama ben iddiayla, ısrarla diyorum ki; geçmiş dönem ittifakımız olan ve hâlâ aslında o ittifakın bir belediye başkanı olarak söylüyorum ki: Son ana kadar ittifak, hem siyasi olarak ama aynı zamanda toplumun tabanında ittifakı kurmak konusunda çok iddialı birisiyim. Bu konudaki iddiamı da son ana kadar devam ettireceğim. 

Gönül ister ki; başta tabanda büyük bir ittifak, sonra siyasi üst ittifak kurulsun. Ama bir tarafı eksik kalırsa da, benim en önemsediğim şey milletin gönlünde kuracağımız büyük ittifaktır. Ben ona talibim ve bu ittifakın içerisinde birkaç siyasi parti yok. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, benim gönlümdeki ittifakın tarifini söylüyorum.

İstanbul’da yaşayan 16 milyon insanımızın, başta çocuklarının, evlatlarının bir Ekrem ağabeyi, bir Ekrem Başkanı ya da onların tabiriyle ‘Eko Başkanı’ olmaya talibim. Burada da kimseyi ayırt etmiyorum birbirinden. Bu büyük ittifakı kuracağımıza da inanıyorum.’

Fatih Altaylı, ikilinin söylemlerini şu sözlerle değerlendirdi. ?

“İmamoğlu öylesine kötülendi ki, İmamoğlu karşıtları bile ‘bu kadar da kötü değil’ diyor.  Baktığın zaman, İstanbul’da hiçbir şey aksamadı; her şey gayet iyi gidiyor. Altyapı yatırımları yapılıyor, üstyapı yatırımları da gerçekleştiriliyor.”

Altaylı’nın açıklamalarının tamamı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx