Vincenzo Montella ilk zaferinin ardından konuştu

AMilli Takımımız, UEFA EURO 2024 Elemeleri D Grubu altıncı maçında Hırvatistan ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Ay-Yıldızlılarımız, karşılaşmayı Barış Alper Yılmaz’ın kaydettiği golle 1-0 kazandı.

Mücadelenin ardından A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu. 

Montella’nın açıklamaları şu şekilde: 

“Allah’tan öyle bir pozisyona denk geldi”

“Maçtan önce de Barış’ın hızını kullanacağımızı söylemiştim, onların iki stoperi yetişemeyecek demiştim. Allah’tan öyle bir pozisyona denk geldi.”

“Aslında çok zor bir maça çıktık”

“Aslında çok zor bir maça çıktık. Hırvatistan, Avrupa Elemeleri’nde kaybetmemişti kendi evinde. Hırvatistan topraklarında ilk defa onları yeniyoruz. Sonuna kadar mücadele veren bir takımımız vardı. Bu ruhu saha dışında da gösterdiler. Milli Takım’ın ailesine de teşekkür etmek istiyorum. Geldiğim ilk günden beri bize destek verdiler. Herkes bir oldu ve sonrasında bunu başarabildik.”

“Mutluyuz, kutlayacağız bunu”

“Mutluyuz, kutlayacağız bunu. Ama 3 gün sonra bir maçımız daha var. Bütün kutlamaları o maçtan sonraya saklamamız lazım.”

“Takım ruhunu sahaya yansıttılar”

“En üzücü tarafı, ilk yarıda bir gol atma ihtimalimiz daha vardı. O golü atamadığımız için yorucu oldu ama hepsiyle gurur duyuyorum. Takım ruhunu sahaya yansıttılar.”

“Biz maçı 2005’li ve 2000’li oyuncularla bitirdik”

“Hepsi çok iyiydi. Herkes çok yüksek seviyede performans gösterdi. Samet uzun zamandır 90 dakika oynamıyor ama iyi performans gösterdi. Biz maçı 2005’li ve 2000’li oyuncularla bitirdik. Bu geleceğimiz için de önemli bir adımdı”

“Geldiğimizden beri destek verdiler”

“Aslında bütün futbolcularımıza teşekkür etmek istiyorum. Maçın başın sonuna kadar sahada ruhlarını ortaya koyan futbolcularımız var. Gerçekten sonuna kadar mücadele verdiler. Geri bildirim olarak baktığınızda 3 günde yaptıklarımız bize güzel bir cevap verdi sahada. Milli Takım ailesine de teşekkür etmek istiyorum. Geldiğimizden beri destek verdiler. Maçın başından itibaren bir birliktelik vardı ve sonuna kadar hak ettiğimiz bir galibiyet aldık”

“Hırvatistan evinde ilk defa kaybediyor”

“Aslında mükemmel bir akşam yarattılar bize futbolcularımız. Bunun aslında ne kadar büyük bir sportif başarı olduğunu şuradan anlayabiliriz, Hırvatistan evinde ilk defa kaybediyor, biz onları ilk defa mağlup ediyoruz. Ne kadar büyük bir başarı olduğunu buradan anlayabiliyoruz.”

“İyi hazırlanmamız lazım”

“Deneyimlerime göre, bir dahaki maçın en zor maç olduğunu düşünüyorum. Grubun sonuncusuyla oynuyorsunuz, tamamıyla farklı bir maça hazırlanmamız gerekiyor. 3 günde zihinsel ve fiziksel enerjimizi toparlamamız ve iyi hazırlanmamız lazım.”

“Aslında hayır söyleyemeyiz şimdilik”

“Avrupa Şampiyonası’na grup lideri olarak gidebilir miyiz?” sorusu üzerine Montella şu yanıtı verdi:

“Aslında hayır söyleyemeyiz şimdilik. Hırvatistan’ın hala bir maçı var. Bizim de 2 maçımız var. Bir dahaki maça konsantre olmamız lazım. Ondan sonra tekrar bu konuşmaları yapabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx