Spor Salonuna Gitmeyip Evde Fit Vücuda Sahip Olmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi Fitness Aplikasyonları

Ben spor salonuna gitmek istemiyorum ya da spor salonuna gidecek vaktim yok diyenlerden biri de sizseniz bu uygulamaları çok seveceksiniz. Spor yapmak isteyen ancak bunu evinde yapmak isteyen herkes için en iyi fitness uygulamalarını derledik!

1. Nike Training Club:

Kullanıcılara ücretsiz şekilde sunulan bu aplikasyon kas grubuna ya da antrenman odağına göre farklı programlara sahip. Uygulamanın içerisindeki programları süre, seviye ya da yoğunluğa göre filtreleyerek ihtiyaca yönelik programlara ulaşmak da mümkün.

2. Strava:

En iyi koşu uygulamalarından bir tanesi olan Strava’da koşucular, bisikletçiler ve yürüyüşçüler için çeşitli özellikler bulunuyor. Uygulama her ne kadar bu üç dala yoğunlaşıyor gibi görünse de aslında uygulama içerisinde 31 farklı spor alanı bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı sürüme sahip olan Strava kişiye özel öneriler de sunuyor.

3. EvolveYou: Fitness For Women:

EvolveYou uygulaması kişisel antrenörlük yapan Krissy Cela tarafından geliştirilmiştir ve ağırlık, pilates ve kardiyo gibi çeşitli programlar sunar. EvolveYou’nun en sevilen özelliklerinden bir tanesi de antrenman sırasında podcast ya da müzik dinleyebilme imkanı sunması. Ücretli sürüme sahip olan EvolveYou denemek isteyenler için 14 günlük ücretsiz bir deneme seçeneği de sunuyor.

4. HWPO:

HWPO uygulaması antrenmanlarını spor salonu dışında yapmak isteyen kişiler için idealdir. Uygulama içerisinde bulunan programları ise Cross Fit sporcusu olarak tanınan Mat Fraser hazırlamıştır. Ekipmana fazla ihtiyaç duymayacağınız egzersizlere sahip olan bu uygulama ile emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Ancak söylememiz gerekir ki uygulamanın ücreti biraz fazla.

5. Sweat: Fitness App For Women:

Sweat uygulaması ile egzersiz hedeflerinize kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Birçok farklı programa sahip olan bu uygulamanın eğitmenleri arasında Stephanie Sanzo, Chontel Duncan gibi çeşitli isimler bulunuyor. 7 günlük deneme sürümüne sahip olan uygulama kadınlara hitap ediyor olsa da erkekler tarafından da tercih edilebilir.

6. Freeletics:

Freeletics, vücut ağırlığına dayanan bir aplikasyon olmasının yanı sıra beslenme programları ve yoğun egzersizler ile evde ya da dilediğiniz herhangi bir yerde egzersiz yapmanıza imkan tanıyor.

7. Adidas Training by Runtastic:

Spor salonu tercih etmeyen kişiler için Adidas’ın geliştirdiği uygulama kendi planınza özel antrenmanlar içeriyor. İOS ve Android kullanıcılarının rahatlıkla kullanabileceği bu uygulama egzersizinizi dilediğiniz yerde yapmanıza olanak tanıyor.

8. All Out Studio:

All Out Studio, kullanıcılarına yüzlerce çeşide sahip antrenman planları sunar. Kaliteli ve kullanışlı programlara sahip olan uygulama uzun süreli kullanımı ve hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olmayı amaçlıyor.

9. DownDog App Group:

En sevilen spor aplikasyonlarından biri olan DownDog App Group, çeşitli antrenman türleri ile egzersizini evde yapmak isteyen kişiler için kolaylık sağlar. Ücretli versiyonu bulunan bu uygulama İOS ve Android kullanıcıları tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir