“Çocuklarınız yetim kalır” diyen İsrail destekçisi ABD’li general hastaneye kaldırıldı!

  • Haber7 – ÖZEL

İsrail ziyareti öncesi Jacksonville’deki bir tören sırasında konuşan ve “Bize saldırırsanız çocuklarınız yetim kalır” şeklinde mesaj veren ABD Deniz Piyadeleri Komutanı General Eric Smith, hastaneye kaldırıldı.

EVİNİN YAKINLARINDA DÜŞÜP BAYILDI

ABD Deniz Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre, 29 Ekim’de ABD’li generalin Washington’daki evinin yakınlarında düşerek bayıldığı belirtildi. Smith’in başkentin önde gelen hastanelerinden birine kaldırıldığı ifade edildi.

RAHATSIZLIĞI AÇIKLANMADI

Ne tür bir tıbbi sorun yaşadığı belirtilmeyen Smith’in kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Yoğun bakımda olduğu öğrenilen Smith’in ailesinin gizlilik kararı aldığı kaydedilirken durumunun stabil ve iyileşme sürecinde olduğu ifade edildi.

Gelişmelere göre ABD’li generalin sağlık durumu hakkında açıklamalar yapılacağı kaydedildi.

“BİZE SALDIRANLARIN ÇOCUKLARI YETİM KALIR” TEHDİDİ

24 Ekim’de Jacksonville’de Gazze’de soykırım uygulayan İsrail’e destek açıklaması yapan ABD’li general, bölgeye uçak gemisiyle bir filo gönderildiğini açıklamıştı. Smith, “Daha az diplomatik ve daha çok Denizci gibi davranacağım. Bölgede bulunanlar için, eğer o deniz kuvvetleri içeri girmek zorunda kalırsa, onları hedef alırsanız, çocuklarınızı başkaları büyütür.” diye konuşmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx