Bitfarms, Bu Kripto Paranın Yüzde 90’ını Sattı!

Lider kripto Bitcoin, oldukça zorlu bir Mayıs ayı geçirdi. Bu durum madencileri de zorlamaya devam ediyor. Bitcoin madencisi Bitfarms, Mayıs ayında çıkardığı Bitcoin’lerinin çoğunu elden çıkardı. Buna rağmen kripto şirketi, nakit akışının pozitif kalmaya devam ettiğini belirtti.

Bitfarms Mayıs ayında çıkardığı Bitcoin’in %90’ını sattı

Bitcoin (BTC) madencisi Bitfarms, 1 Haziran’da yaptığı açıklamaya göre, Mayıs ayında 414 BTC’yi sattı. Bu arada, kripto madencisi, Mayıs’ta toplam 459 BTC çıkardığını açıkladı. Bu da Bitfarms’ın çıkardığı BTC’lerin %90,19’unu elden çıkardığı anlamına geliyor. Açıklamaya göre, madenci satılan varlıklardan 11,3 milyon dolar gelir elde etti. Böylece, borcunu 1,8 milyon dolar azalttı. Ayrıca, 31 Mayıs itibariyle 17,4 milyon dolarlık bir bakiye de bıraktı.

Kripto madencisinin BTC üretim performansı

Bitfarms BTC üretimi aylık ölçütlere göre incelendiğinde, Nisan ayında kaydedilen 379 BTC’ye kıyasla %21 artış gösterdi. Yılbaşından bugüne kadar olan ölçütlere bakıldığında ise Bitcoin üretimi 2.135 BTC’ye ulaştı. Böylece, geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 1798 BTC’ye kıyasla %18,74’lük bir artış gösterdi.

Artan üretim hakkında konuşan firmanın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon, artan üretimin “büyük ölçüde BTC işlem ücretlerindeki geçici bir artıştan kaynaklandığını” belirtti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Mayıs ayında, Ordinals Protocol’ün devreye girmesi nedeniyle Bitcoin ağının işlem ücretleri keskin bir artış kaydetti. Buna ek olarak, Bitfarms Mayıs ayında hazinesine 45 BTC ekleyerek, toplam 13,8 milyon dolar değerinde 510 BTC’ye ulaştı.

Kaynak: Bitfarms

Bu arada Bitcoin madencisi, Quebec’teki enerji kesintisi faaliyetinin bir önceki ay tamamen azaldığını belirtti.

Bitfarms, 2.900 maden makinesini teslim aldı

BTC madencilik şirketi ayrıca Arjantin’de 2.900 madencilik makinesini teslim aldığını açıkladı. Madenci, makinelerin Nisan ayında sipariş edilen 6.200 makinenin bir parçası olduğunu kaydetti. Ayrıca, kalan 3300 makinenin Haziran ayında teslim edilip kurulacağını söyledi.

Bitfarms CEO’su Geoff Morphy, makine teslimatlarının şirketin 2023’ün 4. çeyreğinin sonundan 2023’ün 3. çeyreğinin sonuna kadar 6,0 EH/s’lik organik büyüme hedefine yardımcı olduğunu belirtti. Ayrıca CEO Geoff Morphy, şu hususlara dikkat çekti:

Nisan 2024’te beklenen Halving öncesinde bize değer ve nakit akışı kazandıracak organik ve diğer büyüme fırsatlarına odaklanmış durumdayız.

Bu arada, Google Finance verilerine göre, Bitfarms’ın BITF hisseleri, iyileştirilmiş üretim ve daha fazla büyüme planlarına ilişkin haberlerin ardından, basın saati itibariyle %0,30 artışla 1,20 dolara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir