Bir yuva kurması için oyun hazırlamışlar: Şimdi evine bir kız geliyor… Sonunda zaten onunla evleneceksin

Kısa süre sonra bir buluşma ve aşk! Bu durumu uzun süre meraklı gözlerden gizleseler de sonunda bütün gerçek ortaya çıktı elbette. Gayet gösterişli bir şekilde evlendiler. Ardından iki çocukları dünyaya geldi.

Ne zaman sokağa ya da kırmızı halıya çıksalar etraflarındaki herkes ellerinde olmadan onları izliyor. Çünkü fiziksel olarak da gayet uyumlu ve hoş bir görünüm sergiliyorlar.

Sonuç olarak güzel bir kadın ve yıllar geçse de yakışıklılığından zerre eksilmeyen bir adam… Şimdi onların parmak ısırtan evliliklerini bir kenara koyup nasıl tanıştıklarına ve aşklarının nasıl başladığına bir bakalım.

MÜZMİN BEKARLIĞINA BÖYLE NOKTA KOYDU
‘Yılların eskitemediği’ o yakışıklı oyuncu George Clooney’in ta kendisi. Tabii ki girdiği her ortamda endamı yeter eşi Amal Alamuddin Clooney var bir de.

2014 yılında Venedik’te gayet gösterişli bir şekilde evlenen çift, biri kız diğeri erkek ikizleriyle gayet mutlu bir evlilik sürdürüyor.

Peki ya bu ünlü çiftin nasıl tanıştığını, o tanışmaya kimlerin zemin hazırlayıp vesile olduğunu biliyor musunuz?

Önce bir not… Büyük olasılıkla Hollywood’un müzmin bekarı unvanını artık bırakmasını isteyen anne- babası, bir arkadaşı ve menajeri onların tanışmasını organize etti. 

EN SEVDİĞİ YERDE TANIŞTILAR
Şimdi 2013 yılına gidelim ve Clooney’in İtalya’nın Como Gölü yakınlarındaki evinde yaşanan o geceyi bir hatırlayalım.

Clooney çifti, ünlü oyuncunun çok severek satın aldığı o evde bir araya geldi ilk kez. Bir arkadaşı İtalya’dan geçip Cannes’a gidiyordu. O arada da Clooney’e uğramak istedi. Tabii ki yanında başarılı bir avukat olan Amal Alamuddin vardı.

Arkadaşı Cloonely’i aradı ve “Sana geliyorum. Ama yanımda bir arkadaşım var. O da gelebilir mi?” diye sordu. George Clooney de “Tabii ki” diye yanıt verince kaderin ağları da örülmeye başlamış oldu.

‘EVİNE BİR KIZ GELİYOR… SEN ONUNLA EVLENECEKSİN’
Onun ardından da Clooney’in menajeri aradı. Belli ki etrafındaki herkes onun artık bir yuva kurup durulup oturması gerektiğine karar vermişti. Üstelik buna uygun buldukları kişi de Amal Clooney’di.

Menajere dönersek o da George Clooney’i arayıp “Şimd evine gelen kızla ben tanıştım. Sen onunla evleneceksin” dedi.

Clooney’in bir röportajda anlattığına göre o gece evinde küçük bir de parti vardı. Hatta ünlü oyuncunun annesi ve babası da oradaydı.

Sonunda hem Amal’ı hem de George’u tanıyan arkadaşı yanında Amal Alamuddin ile Como Gölü kıyısındaki eve gitti. Böylece çiftimiz tanıştı.

O gece Clooney’in babası Nick ve annesi Nina da müstakbel  gelinlerini ilk kez o gece gördü. Nick Clooney’in anlattığına göre Amal ile ikisi gayet güzel bir sohbete daldılar. Baba Clooney, bu genç kadının tam da oğluna uygun bir eş olduğuna kanaat getirdi o gece.

İYİ ARKADAŞ OLAMAYACAKLARINI O GECE ANLADI
Tabii ki George Clooney de etkilendi Amal’dan. Onun telefon numarasını ve elektronik posta adresini aldı: Öyle tatlı bir sohbet ortamı oluştu ki ikisi de bir türlü uyumak istemedi.

O gecenin ardından eposta aracılığıyla yazışmaya başladılar. George Clooney’in söylediğine göre Amal’dan hoşlanmıştı ama onun kendisiyle çıkmayı isteyip istemeyeceğinden emin değildi. Clooney bir röportajında bu konudaki endişesini şöyle anlatmıştı: “En azından arkadaş olabileceğimizi düşündüm.”

Tabii olaylar öyle gelişmedi. 2013 yılının temmuz ayındaki o buluşmadan sonra Amal ile George ekim ayında bu kez Londra’da baş başa çıktıkları akşam yemeğinde görüldüler.

O sırada Clooney, Monuments Men adlı filmin stüdyo işlemleri için kentte bulunuyordu. Amal da zaten orada yaşıyordu.

İşte o yemeğin ardından George Clooney bir ayrıntıyı fark etti. Amal ile iyi arkadaş olamayacaklardı! Çünkü ilişkileri aşka doğru gidiyordu.

Ünlü oyuncu o akşam yemeğinden “İyi bir ilk buluşmaydı” diye söz etti daha sonra Hollywood Reporter’a verdiği röportajda. Buluştukları restoranı öneren kişi de Amal oldu.

?

BİRLİKTE SEYAHATE ÇIKTILAR
İşte ne olduysa oldu. Londra’da bulundukları ve görüştükleri süreçte ilişkileri arkadaşlık sınırlarını aştı.

Elbette Clooney’in adım attığı yere paparazzinin akın etmemesi de mümkün değildi. Amal ve George orada görüntülendiler. Hemen haklarında aşk söylentileri çıktı. Ama başlarda ikisi de bu durumu inkar etti.

Ertesi yıl yani 2014’ün şubat ayında çift bir geziye çıktı. Amal’ın en sevdiği hayvan olan zürafaları görmek için Kenya’ya gittiler. İşte orada da hayatının geri kalanını geçireceği kadının Amal Alamuddin olduğunu fark etti Clooney.

2014 yılında çift Kenya dışında Seyşel Adaları ve Tanzanya’ya da seyahat etti. Sonra New York’a ardından da California’ya döndüler.

?

EVLİLİK TEKLİFİ KORKUNÇTU
Sonra sıra evlilik teklifine geldi. Ama o gece Clooney’in anlattığına göre korkunç bir kabus gibiydi.

Aslında ünlü oyuncu romantim bir yemek planlamıştı kendi evinde. Amal’a da orada evlenme teklif edecekti. Ama planlar istediği gib iyürümedi ve teklifini 25 dakika gecikmeli olarak yaptı.

Romantik bir müzik açtı. Sonra elinde yüzüğüyle Amal’ın önünde diz çöktü. Ona teklifini laptıb. Ama Amal’dan hemen cevap gelmedi

Dakikalar geçti gitti. Tam 20 dakika oldu Amal’dan kses çıkmadı. Çünkü Clooney’in anlattığına göre Amal şaşkınlıktan donup kalmıştı.

ÖDÜL TÖRENİNDE AMAL’ A BÖYLE SESLENDİ
George Clooney düğününden öne Floransa’da insanı çalışmaları nedeniyle ödül aldığı gecede o sırada nişanlısı olan Amal’a şöyle seslenmişti: ” Birkaç hafta içine evleneceğim gelecekteki eşimle İtalya’da tanıştım. Müstakbel karım Amal’a sadece şunu söylemek istiyorum… Seni çok seviyorum ve senin kocan olmak için sabırsızlanıyorum.” 

Bu sürenin sonunda şaşkınlık geçti ve Clooney’in teklifi kabul edildi. Zaten bundan sonrasını herkes çok iyi biliyor. Çünkü çiftin düğünü Venedik’te sadece koınuklaının değil milyonlarca meraklı gözün önünde gerçekleşti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx