Balinalar Sinyali Aldı! Bu Altcoin Bir Hamle Yapabilir

Eylül ayındaki Dogecoin fiyat performansı, daha geniş meme-coin piyasalarındaki azalan yatırımcı ilgisi nedeniyle etkileyici değildi. Real World Assets ve Telegram Bot tokenları gibi gelişmekte olan sektörlerdeki altcoin projeleri gösteriyi çaldı. Böylece, DOGE’yi çevreleyen sosyal duyarlılık giderek düşüşe geçti. Bu, balina yatırımcılarının devreye girip düşüşü satın alması için bir sinyal mi? Kripto analisti Ibrahim Ajibade, Türk kripto yatırımcılarının sevdiği DOGE’nin geleceğine bakıyor.

DOGE balinaları Eylül’de nötr duruşunu sürdürdü

Fed faiz oranı duraklaması, kripto piyasalarında yükseliş rüzgarları tetikledi. Buna rağmen altcoin fiyatı, Eylül ayında 0,06 dolar seviyesinde kaldı. On-chain veriler, balina yatırımcılarının Eylül ayından bu yana günlük işlemlerini 19 milyar ila 14 milyar DOGE aralığında tuttuğunu gösteriyor.

Balina İşlem Sayısı. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Balina İşlemi, belirli bir işlem gününde 100.000 doları aşan işlemlerin toplam değerini özetler. Büyük işlem hacimlerindeki bu düşüş, DOGE balinalarının bu ay alım satım faaliyetlerini soğuttuğu anlamına geliyor. Gördüğümüz kadarıyla bu durum, DOGE spot piyasalarındaki likidite ve akışkanlığı etkiledi. Bu da son haftalarda altcoin fiyatının durgun kalmasında çok önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, DOGE sosyal duyarlılığının olumsuz yönde seyretmesiyle birlikte, balinalar alım satım faaliyetlerini artırmaları halinde Dogecoin fiyatlarında bir kırılma yaratabilir.

Altcoin için sosyal duyarlılık şimdilik negatif eğilimde

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin sahipleri, kasvetli fiyat hareketinden hoşnutsuzluk duymaya başladı. Bu doğrultuda aşağıdaki grafik, DOGE ağırlıklı duyarlılığın ayın başından bu yana nasıl negatif bölgeye doğru derin bir eğilim gösterdiğini ortaya koyuyor. Haftalar süren düşük performansın ardından, 21 Eylül itibariyle şu anda -0,56 ile kırmızı bölgede yer alıyor.

Ağırlıklı Duyarlılık. Eylül 2023. Kaynak Santiment

Ağırlıklı Duyarlılık metriği, belirli bir Blockchain ekosistemindeki genel havayı değerlendirir. Esasen, altcoin projesi hakkındaki olumlu yorumların toplam sayısını olumsuz yorumlara karşı tartar. Nötr bir fiyat hareketinin ortasında Ağırlıklı Duyarlılık olumsuz yönde eğilim gösterdiğinde, stratejik yatırımcılar artan paniği düşüşü satın almak için mükemmel bir zaman olarak yorumlayabilir. DOGE fiyatı şu anda düşüş baskısı altında. Bu yüzden, balina yatırımcılarının bunu harekete geçmek için hayati bir sinyal olarak değerlendirmesi mümkün.

DOGE fiyat tahmini: Altcoin için 0,08 dolar makul bir hedef!

Meme-coin piyasalarını çevreleyen mevcut düşüş eğiliminin, balinaları dip seviyeyi satın almaya teşvik etmesi mümkün. Eğer öncül tutarsa, 0,08 dolar boğalar için uygun bir hedef. Bu arada, mevcut aktif DOGE emirlerinin fiyat dağılımını gösteren Exchange On-chain Market Depth grafiği de bu olumlu görünümü teyit ediyor. Aşağıda gördüğünüz gibi, mevcut fiyatlar civarında altcoin projesine yönelik piyasa talebi arzı geride bırakmış durumda.

Bununla birlikte, stratejik kripto traderları, fiyat %20 artarak 0,075 dolara ulaştığında 153 milyon DOGE satmak için emir verdi. Satış emirlerini yerine getirirlerse, DOGE fiyat rallisini önemli ölçüde yavaşlatmaları mümkün. Ancak balinalar trade faaliyetlerini tahminler doğrultusunda gibi yoğunlaştırırsa, boğa bu direnç seviyesini tersine çevirebilir ve ralliyi 0,08 dolara doğru itebilir.

Borsa Piyasa Derinliği. Eylül 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Tersine, düşüş baskısı baskın kalırsa altcoin fiyatının 0,050 dolara doğru düşmesi mümkün. Ancak, yukarıda grafikte gördüğünüz gibi, kripto traderları, fiyatın %10 düşerek 0,056 dolara ulaşması halinde 187,2 milyon DOGE satın almak için emir açtılar. Yükselen piyasa talebi göz önüne alındığında, muhtemelen bir toparlanmayı tetikleyecekler. Ancak, bu DOGE destek seviyesi düşerse, ayıların 0,050 doların altına inmeye zorlaması olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx