TOKİ tarafından İstanbul’da 185 konut açık artırmayla satılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), aracılığı ile İstanbul’da 185 konut daha sahipleri ile buluşacak.

TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesinde inşa edilen 185 konutu “açık artırma” yöntemiyle satışa sunacağını açıkladı.

Gaziosmanpaşa Sarıgöl projesinden 110 konut satışta

TOKİ’den aldığı bilgiye nazaran, TOKİ tarafından Gaziosmanpaşa Sarıgöl Projesi kapsamında inşa edilen 110 konut için 2 Ağustos Salı günü saat 10.30’da açık artırma yapılacak.

AA’nınhaberine nazaran, satış sonunda alıcılara Gaziosmanpaşa konutları çabucak teslim edilecek.

Beyoğlu Sütlüce projesinden 75 konut

Beyoğlu Sütlüce Projesi kapsamındaki 75 konut için ise yapılacak açık arttırmanın tarihi 3 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30’da olacak.

Satış sonunda alıcılara Gaziosmanpaşa konutları çabucak, Beyoğlu Sütlüce Mahallesi konutları ise 12 ay içinde teslim edilecek.

Canlı yayınla teklif alınacak

Toplam 185 konut için TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek açık artırmada, “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden de canlı yayınla teklif alınabilecek.

Yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade

Alıcılar konutlara, yüzde 50 peşinat ve 120 ay vadeyle sahip olabilecek.

Başvurular 18 Temmuz’da başlayacak

Açık artırmaya ait bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Açık artırmaya müracaatlar, 18 Temmuz prestijiyle yapılabilecek. Ayrıyeten 2-3 Ağustos’ta da Türkiye Halk Bankası’nın tüm şubelerinden müracaat alınabilecek.

Satışla ilgili ayrıntılı bilgilere, “www.toki.gov.tr” ve “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.