Songül Karlı’nın eski eşine kanıt yetersizliğinden beraat

Şarkıcı Songül Karlı‘nın Sultanbeyli’de bulunan yerini kendisinden habersiz formda sattığı ve ayrıyeten, yaklaşık 100 milyon lira dolandırıldığı savıyla şikayetçi olduğu eski eşi Metin Yüncü’nün de ortalarında olduğu 3 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.

İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşmada sanık avukatları, mütalaaya katılmadıklarını ve belgede müvekkillerinin üzerlerine atılı cürmü işlediğine dair hiçbir kanıt bulunmadığını söyleyerek beraatlarını talep etti.

ESKİ EŞE KANIT YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT

Mahkeme, sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Barbaros Ataç’ın üzerlerine atılı hatası işlediklerine ait müşteki Songül Karlı’nın dışında tezleri dışında kesin bir kanıt elde edilemediğinden sanıkların beraatına karar verdi.

Heyet ayrıyeten, sanık Metin Yüncü hakkındaki isimli denetim önleminin de kaldırılmasına hükmetti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 16 Aralık 2020’de gözaltına alınan ve daha sonra hür bırakılan şüpheliler Metin Yüncü, Barbaros Ataç ve Sezai Temuroğlu’nun ‘dolandırıcılık‘ kabahatinden 3’er yıldan 10’ar yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.