Okan Buruk: ‘Galatasaray’dan maddi bir beklentim yok’

Seçim süreci içinde bulunan Galatasaray’da yeni teknik yönetici olarak ismi geçen en değerli isimlerden birinin de Okan Buruk olduğu ileri sürüldü.

Sarı-kırmızılı formayla futbolculuk mesleğinde birçok değerli muvaffakiyete imza atan Buruk, sonrasında teknik yönetici olarak da değerli gruplarda vazife yaptı. Genç hoca, Başakşehir ile 2019/2020 döneminde Muhteşem Lig şampiyonluğu yaşayıp mesleğine orta vermişti.

Ailevi sebeplerden ötürü bir müddet futboldan uzak kalan Buruk’un, teknik yöneticiliğe geri dönmek için geri sayım yaptığı tabir edildi. 48 yaşındaki teknik yönetici, mevzuyla ilgili olarak Fanatik’e açıklamada bulundu. Başarılı hoca, “Galatasaray’da kim lider olursa olsun şayet bir hoca değişimi yaşanacaksa maddi-manevi hiçbir beklentim olmadan Galatasaray’a hizmet etmek isterim” dedi.

Galatasaray Kulübü’nün 30 Mart tarihinde yapmayı planladığı başkanlık seçimleri İstinaf Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Sarı-kırmızılı kulüp, mahkemenin koyduğu önlemin akabinde yeni bir tarih belirleyerek 4-11 Haziran’da seçim kararı almıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.