Öğrenci ve ailesine, 3 ay mühletle dayakçı öğretmene karşı müdafaa kararı

Aksaray’daki öğrencisini döven öğretmene karşı, küçük çocuk ve ailesine 3 ay mühletle müdafaa önlem kararı verildi.

20 Mayıs günü sabah saatlerinde Ortaköy ilçesi Aksaray Caddesi’nde T.K. ile ağabeyi E.K. (15) okula gitmek için caddede servis beklerken, kendisini döven öğretmeni Ali İstek Y. ile karşılaştı.

Ali İstek Y., T.K.’ye konuşmak istediğini söyledi. Korkan T.K. durumu babası Duran T.’ye anlattı. Bir gün sonra çocuklarını servise götüren Duran T. caddede Ali İstek Y. ile karşılaşıp oğlu T.K. ile konuşmasına reaksiyon gösterdi.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Ali İstek Y. ile Duran T. ortasındaki tartışma yumruklaşmaya dönüştü. Etraftakiler ortaya girerek tarafları ayırdı. Duran T., olay sonrası Ortaköy Devlet Hastanesi’ne gidip darp raporu alarak, Ali İstek Y.’den şikayetçi oldu. Ali İstek Y. de Duran K.’den şikayetçi oldu. Ortaköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, T.K. ile ailesine, Ali İstek Y.’ye karşı 3 ay müddetle müdafaa önlem kararı verdi.

Baba Duran K. ile öğretmen Ali İstek Y. birbirlerinden şikayetçi oldular

Baba Duran K., şu formda konuştu:

“Oğlum okulun servisini beklerken, eski öğretmeni de tıpkı cadde üzerinde servis beklediği sırada oğluma ‘gel konuşalım’ demiş. Oğlum da korkup konuta gelerek durumu bana anlattı. Ben de sonraki gün çocuklarımı servise bindirmek için onlara eşlik ettim. Ali İstek Y.’yi görüp bizimle uğraşma dedim. Bana yumruk atıp saldırdı. Ben de ona karşılık verdim. Etraftaki vatandaşların ortayı girmesiyle hengameyi ayırdılar.”

NE OLMUŞTU?

Olay, geçen yıl 14 Aralık’ta, Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda meydana geldi.

Matematik öğretmeni Ali İstek Y., öğrencisinin ‘Hocam, T.K. size küfretti’ kelamları üzerine T.K.’yi koridora çıkardı. Ali İstek Y., kendisine neden küfrettiğini sorduğu öğrencisi T.K.’yi tekraren tokatlayıp, boğazını sıktı.

Gürültüleri duyarak, sınıftan çıkan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, burnu kanayan T.K.’yi meslektaşının elinden kurtardı. Olay anı güvenlik kamerasına yansırken, T.K. de yaşadıklarını babası Duran K.’ye anlattı. Oğlunu hastaneye götüren Duran K., 10 gün iş göremez raporu alıp, savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

MESLEĞİNE SON VERİLDİ

Ortaköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde 25 Mart’ta görülen duruşmada mahkeme heyeti, Ali İstek Y.’ye ‘beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan bireye karşı kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüyü kullanmak suretiyle kolay yaralama’ kabahatinden 1,5 yıl mahpus cezası verdi. Sonraki süreçte ise Ali İstek Y.’nin bakanlık tarafından mesleğine son verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.