Metin Külünk, İstanbul Mukavelesi’ni gaye aldı: Eğitim müfredatından izleri silinmeli

İstanbul Mukavelesi’nin birinci imzacısı olan Türkiye, aylardır süren yansılara karşın bayana yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan milletlerarası mukaveleden 1 Temmuz’da resmen ayrıldı.  

AKP MKYK üyesi Metin Külünk, Twitter hesabından İstanbul Mukavelesi’ni amaç alan paylaşımlarda bulundu.

Sözleşmenin izlerini taşıyan eğitim müfredatındaki tüm izlerin silinmesi gerektiğini savunan Külünk, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ismi altında insanımıza eşcinsellik dayatma peşindeki global finans oligarklarının, nüfusu azaltılmış dünya, insan kuşağının sonunu getirmek ve bayan ve erkeği değersizleştirme operasyonuna karşı ayağa kalmak ve güçlü birliktelik ile çaba esastır” dedi. 

Külünk, şu sözleri kullandı:

Editör Notu: Yazıdaki yazım kusurları ve sözler değişiklik yapılmadan aktarılmıştır. Yazım kusurları yazının sahibine aittir.

“Sayın CB’mızın güçlü iradesi ile çıktığımız İSTANBUL MUKAVELESİNİN izlerini taşıyan EĞİTİM MÜFREDATINDAKİ tüm izleri silmeliyiz.

Toplumsal Cinsiyet eşitliği ismi altında insanımıza EŞCİNSELLİK dayatma peşindeki global finans oligarklarının, nüfusu azaltılmış dünya, insan jenerasyonunun sonunu getirmek ve bayan ve erkeği değersizleştirme operasyonuna karşı AYAĞA KALMAK VE GÜÇLÜ BİRLİKTELİK ile uğraş temeldir.

Yoksa tüm insanlığın soyu çökertilip insanın sonunu getirme peşindeler 3 asırdır insanlığa İNSAN HAKİKATİ ve AHLAK’a karşı YOZLAŞMA DAYATAN  BATI NORMLARI ile fikir hesaplaşmasını yapmak zorundayız. Zira biz FARKLIYIZ.

O halde ANADOLU TEKRAR İNSANLIK MEDENİYETİNİN ÇIKIŞ NOKTASI OLACAKTIR

Olması gereken tüm düşünenlerimizin bir ortaya gelerek düşünsel yaşamsal siyasal farklılık gözetmeksizin İNSANIN VAROLUŞUNU TEMEL ALAN HERKES ile bir ortaya gelerek UĞRAŞIN fikri  tabanı inşa edilmelidir

İlahiyat fakülteleri,felsefe sosyoloji ve psikoloji bölümleri  çalışma kümesi kurarak tüm fakülteleri bir disiplin altında çalıştıracak sürece dair

DAYATILAN CİNSİYETSİZLEŞTİRME ve İNSANİ DEĞERSİZLEŞTİRME OPERASYONLARINA KARŞI HAKİKATİN TEMEL OLDUĞU bugün ve yarına karşılık verecek FİKRİ TEMELLENDİRME yapmalıdır.

YÖK Üniversitelerde LGBT dayatmasının öğrenci klüpleri üzerinden yasallaştırılmasına asla müsaade vermemeli.

Her YÖK mensubu ve Üniversite Rektörü kendi ailesi ve çocuğunun değerlerimizi  gözünün önüne getirerek ülkemizin evlatlarının degersizleştirilemesine müsaade vermemelidir.

Toplumun tüm bölümlerinde farklı siyasal anlayışta düşünüşte olmalarına karşın #LGBT dayatması ile insan varlığına açılmış savaşta #İnsan hakikatine sahip çıkma temelinde bir ortaya gelerek ORTAK GAYRET STRATEJİSİNİ belirlemelidir

Mücadelenin ortak fikri tabanı ve insanımızın toplumun bu bahiste ne yapması gerektiği temelinde  VİLAYET İL/İLÇE İLÇE hakikat uğraşı hareket planı ortaya konulmalı. Diyanet İşleri Başkanlığı gecikmeden sürece dair cami-okul,cami-sokak cami-spor cami-ev  cami-dijital  temelinde çok güçlü bir hal ve çaba hareket planını kamuoyu ile paylaşmalı ve uygulamalıdır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.