McDonald’s Türkiye Boheme Investment şirketine satıldı

McDonald’s Türkiye Katar’a satıldı. İdare Şurası Başkanlığı’nı Tuncay Özilhan’ın yaptığı Anadolu Kümesi Holding, bünyesindeki McDonald’s Türkiye’yi Katarlı Boheme Investment şirketine 54.5 milyon dolara sattı. Anadolu Holding AŞ’den KAP’a yapılan açıklamada “Şirketimizin %100 bağlı iştiraki olan ve Türkiye’deki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin %100’ünü temsil eden hisselerin Boheme Investment GmbH şirketine yahut Türkiye’deki rastgele bir iştirakine satılmasına yönelik olarak Şirketimiz ile Boheme Investment GmbH ortasında 11 Mayıs 2022 tarihinde bağlayıcı hisse zaman mukavelesi imzalanmıştır” denildi.

54.5 MİLYON DOLAR

Yapılan açıklamada hisse bölümünün tamamlanmasının hisse evre kontratında yer alan ön kaidelerin gerçekleşmesine tabi olduğu ve zamanın 2022 yılının birinci yarısı içerisinde sonuçlanmasının öngörüldüğün belirtilerek fiyata ait şu bilgi verildi: ” Taraflarca sağlanmış mutabakata nazaran, Anadolu Restoran sermayesinin %100’ünü temsil eden hisselerin evre bedeli, 54.500.000 USD fiyatı üzerinden Anadolu Restoran’ın kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan net borç meblağı ile hisse zaman kontratında tanımlanan başka varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak meblağın çıkarılması halinde belirlenecektir. Bahsedilen net borç meblağı ile hisse dönem mukavelesinde tanımlanan öteki varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilerek tenzil edilmesi ile hesaplanacak meblağın yaklaşık 5-6 milyon USD olması öngörülmektedir.”
Boheme Investment GmbH, Viyana/Avusturya’da heyeti bir şirket olup Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana’nın iştiraki durumunda. Kamal Saleh Al Mana’nın, Katar’daki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette iştiraki bulunuyor.

KAYNAK: HABERTÜRK

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.