Kuru Soğan ile Temizlenebileceğiniz Şeyleri Öğrenince Şoke Olacaksınız! Soğan Yalnızca Sıhhate Değil Her Kaygıya Deva

Soğanlar yemeklerimizin lezzetine lezzet katarlar fakat zerzevat tıpkı vakitte ucuz ve tesirli bir yeşil temizleyici, sivrisinek kovucu ve koku gidericidir. Sizler soğanları yalnızca yemeklerde kullananlardan mısınız? O vakit soğanları pişirme dışı işlerde de kullanmayı öğrenmenin vakti geldi de geçiyor bile. İşte soğanların yemek dışında kullanıldıkları alanlar…

ÇATAL BIÇAK KADROLARINI AYNA ÜZERE YAPABİLİRSİNİZ

Soğan dilimleri yahut ezilmiş soğan ve su karışımıyla ovalayarak metal çatal bıçak ekibini yeni alınmış üzere yapabilirsiniz. Yeni bir parlaklık kazandırdığınız çatal bıçak kadrosundan pası da soğan sayesinde çıkarabilirsiniz. Yılda iki defa çatal bıçak ekibinizi soğan ile temizlemeniz kâfi olacaktır.

YANMIŞ TENCERELERİNİZ TEMİZLEYİN

Yanmış tencereler hangimizin sorunu değil ki? Yanan tencerelerinizi sakın atmayın. Yanmış yahut pis bir tencereyi yarım soğanla ovun ve soğan suyunun içinde ıslanmasına müsaade verin. Kirin derecesine nazaran bir kaç dakika bekledikten sonra tencerenizi her zamanki üzere yıkayın ve pisliklerin basitçe çıktığını görün.

IZGARALARI PARLATABİLİRSİNİZ

Izgarayı ısıtın, akabinde bir çatalla yarım soğanı dilimleyin ve yağları ve kömürleşmiş yiyecek kesimlerini temizlemek için ızgaraların üzerinde gezdirin. Izgaralarınız pırıl pırıl olacaktır. Mangal yapmak pırıl pırıl ızgaralar ile hiç bu kadar kolay olmamıştı.

SOĞAN BOYA KOKUSUNU EMER

Boya kokularına alerjisi olanlardan mısınız? Ya da yeni boyanmış konutlardaki boya kokusundan rahatsız mı oluyorsunuz? Yeni boyanmış bir odaya bir kase dilimlenmiş soğan ve su koyun. Bir saat sonra odaya tekrar girin mucizeyi koklamanız kâfi olacaktır.

HALKA SOĞAN TÜM BÖCEKLERİ UZAKLAŞTIRIR

Böcekleri kendinizden uzak tutmak için cildinizin üzerine kesilmiş bir soğan sürün. Kırmızı örümcekleri ve yaprak bitlerini uzaklaştıran toksik olmayan bir gül spreyi yapmak için, ezilmiş bir soğanı eşit ölçüde su ile karıştırın, süzün ve bitkilerin üzerine püskürtün. Ayrıyeten soğan halkalarını konuta gelen böceklerin geldiği alanlara koyunki böcekler daha kapıdan girmeden geri dönsünler.


Vücudunuzdaki Mucizenin İsmi: Dut Yaprağı… Yararlarını Öğrenince Aktara Koşacaksınız


Bu Test Tam 12’den Vuruyor! Tarağını Seç Hayatındaki En Değerli Gerçeği Öğren…


Anahtar Kişilik Testi: Bir Anahtar Seç! Kişiliğinin Anahtarını Öğren…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.