Kastamonu’da sağanak nedeniyle köprü ziyan gördü

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde akşam saatlerinde sağanağın akabinde debisi yükselen Bağdere köyü deresi üzerinde bulunan köprü ziyan görünce, köy yolu ulaşıma kapandı. Vilayet Özel Yönetimi, Hanönü Belediyesi, DSİ ve AFAD gruplarının çalışması ile köye ulaşım alternatif yoldan sağlandı.

Bağdere köyünde önlem maksatlı iki konut tahliye edilirken, köye bağlı Çayağzı Mahallesini ilçeye bağlayan köprüde takımlar tarafından taş ve kayalarla güçlendirme çalışması yapılıyor.

Hanönü Belediye Lideri Serkan Uçar, yağış sonrası Bağdere çayının taştığını söyledi.

Belediye olarak çabucak müdahale ettiklerini belirten Uçar, “Kaymakamımız, Özel Yönetim Genel Sekreterimiz, DSİ Bölge Müdürümüz, AFAD Vilayet Müdürümüz ve AK Parti Vilayet Liderimiz geldi. Devletin bütün kurumları ile birlikte çalışıyoruz. Bağdere köyünde bir köprümüzü sel aldı. Daha sonra Yeniköy küme yolunun köprüsüne ziyan verdi. Orayı güçlendirdik. Çayağzı Mahallesi köprüsünün güçlendirmesi yapıldı. Köprü ayaklarını destekliyoruz” dedi.

Yağışın devam ettiğini vurgulayan Uçar, “Herhangi bir can kaydı olmadı. Hayvan ziyanı yok. İki bina tahliye edildi. Bir aracın sürüklendiği bilgisi var. Tarım yerleri ziyan gördü, yağış devam ediyor. Can, mal kaybı oluşmaması için elimizden geleni yaparak koordineli formda çalışacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.