Jorge Jesus’un gözü Mergim Berisha’da

Fenerbahçe’de 2022-23 dönemi çalışmaları sürüyor. Ağır bir tempoda hazırlıklarına devam eden sarı-lacivertlilerde transfer hareketliliği yaşanıyor. Lakin bu hareketlilik içinde forvet transferinde ivedi edilmiyor.

Çünkü teknik yönetici Jorge Jesus, elindeki mevcut forvetleri görmek ve yakından tanımak istiyor. Özellikle Mergim Berisha konusunda Portekizli çalıştırıcı bir epey umutlu konuşuyor.

JORGE JESUS’UN GÖZÜNE GİRMİŞ

Milliyet’in haberine nazaran, Berisha’nın kadroya kazandırılabileceği ve direkt ekibin bir numaralı forveti olabileceğine inanan Jesus, 24 yaşındaki yıldızın potansiyeline güveniyor. Shkupi ile oynanan birinci hazırlık maçında birinci 11’de başlayan ve bir oldukça istekli görünen Berisha da hocasına itimat sağlıyor. Jesus ve yardımcıları, vakit zaman golcü oyuncuyla birebir görüşmeler de yapıyor.

Antrenmanlarda hırslı olan, dönem başında tatilden çok çalışmalar yapan ve fizikî olarak hazır durumda bulunan yıldız futbolcu, Jorge Jesus’un şu anda gözüne girmiş durumda. Ayrıyeten deneyimli teknik yöneticinin takımı de Berisha’yı yakından tanıyor.

VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

Alman forvetin, 2 dönem evvel Salzburg’da gösterdiği performans ve Şampiyonlar Ligi’nde attığı goller olumlu bir referans sağlıyor. Geçen dönem büyük ümitlerle kadroya katılsa da hem özel hayatı hem de istediği forma talihini istikrarlı bir biçimde yakalayamaması ile zorlanan Mergim Berisha, 2022-23 dönemi öncesi adeta yeni bir sayfa açtı. Tüm motivasyonunu yalnızca saha içine veren Berisha, Jorge Jesus’un gelmesiyle daha da hırslandı. Berisha, ünlü hocanın gözüne girmek için var gücüyle çalışıyor.

Mergim Berisha, geçen dönem Fenerbahçe formasıyla 30 resmi maçta 7 gol attı, 3 asist yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.