İranlı Medikal Estetik Hekimleri İstanbul’da toplandı

Cihandide, formülün yaygın kullanımıyla birlikte yanlışların da arttığını belirterek yanlış uygulamaların istenmeyen sonuçlar doğuracağının altını çizdi. Toplantıya katılan 30 İranlı doktora yüz anatomisi, tehlikeli alanlar, enjeksiyon teknikleri, dolgunun nerede, nasıl, ne vakit kullanılması gerektiğiyle ilgili yaptığı teorik sunumun akabinde anlattıklarını kliniğinde uygulamalı olarak da gösteren Cihandide, işin püf noktalarını anlattı.

Cihandide’den ihtarlar:

Fazla ölçüde dolgu daha düzgün sonuç demek değildir. Gerçek ölçüde, hakikat derinliğe verilen dolgu hoş ve doğal sonucu ortaya çıkaracaktır.

Her bölgenin dolgu ölçüsü gereksinimi farklı olduğu üzere, kullanılacak dolgu modeli ve kalınlığı da başkadır. Bu nedenle yanakta kullanılan dolgunun kalanını dudakta kullanalım demek hakikat bir şey olmamakla birlikte kullanılırsa yan tesir ve sorunları da yanında getirecektir.

Dolgu uygulamaları ile bilhassa çok kuvvetli immün sistem uyarıcısı olan covid aşılarını olma tarihi ortasında en az 2 haftalık bir mühlet olması tercih edilmelidir.

OP. DR. ERCAN CİHANDİDE HAKKINDA

1977 İstanbul doğumlu Dr. Ercan Cihandide, 1995 yılında Koç Özel Lisesi ve 2001 yılında Marmara Üni. Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2009’da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını tamamladı.,

İngiltere’de baş, boyun, göğüs hususlarında, Amerika’da yüz cerrahisi ve kraniomaksillofasyal cerrahi mevzularında çalışmalarda bulundu.
Kepçe kulak tamiratı için geliştirdiği “Cihandide Tekniği” ile dünya tıp literatüründe yerini aldı.

Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS), Milletlerarası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS), Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği ve Türk Yara Bakımı Derneği üyesidir. Fransız Perfectha Dolguları’nın hem ulusal hem milletlerarası eğitmenliğini yapmaktadır. 2015 yılında kurduğu Yuniq Clinic Estetik ve Saç Ekim Merkezi’nin medikal yöneticiliğini yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.