HDP’li Mithat Sancar’dan ittifak ortaklarına gözdağı: Saydığımız prosedürler karşılanmazsa kendi adayımızı çıkarırız

Muhalefet partilerinin bir ortaya gelerek oluşturduğu ‘altılı masa’ 2023 yılında yapılacak seçimlerde kimin aday olacağı konusunda anlaşamadı. Altılı masanın bilinmeyen ayağı HDP ise, seçimde gösterilecek aday ve talepleri üzerinden ortaklarına gözdağı vermeyi sürdürüyor.

ALTILI MASAYA GÖZDAĞI: METOTLARIMIZ KARŞILANMAZSA BAŞKA ADAY ÇIKARIRIZ

Bugün partisinin küme toplantısında konuşan HDP Eş Lideri Mithat Sancar, ittifak ortaklarını açıkça amaç alarak, “Saydığımız sistemler karşılanmazsa kendi adayımızı çıkarırız. Kimse imalar beklemesin. Bu kadar.” diye konuştu.

“HİÇ ELBET KENDİ YOLUMUZDA YÜRÜRÜZ”

Sancar açıklamasında şunları söyledi:

“Müzakere ile açık diyalog ve mutabakatla ortak aday fikrine açık olduğumuzu söyledik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde siyasetimiz budur. Açık müzakere, direkt diyalog ve gerçeklerle yüzleşme temelinde bir mutabakat. Şayet bu saydığımız yol karşılık bulmazsa hiç elbet kendi yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Kimse imalar beklemesin. Bu saydığımız yollar karşılık bulmazsa elbet kendi adayımızı çıkarmayı da en kıymetli seçenek olarak tutuyoruz. Bu kadar. Kulis bilgileriymiş de şuymuş da buymuş da; buradayız, herkesle konuşmaya hazırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.