Harika Lig’de akılalmaz transfer! Akraba kontenjanı…

Spor Toto Muhteşem Lig grubu Praport TAV Antalyaspor’un eşi gibisi görülmemiş bir transfer olayına imza attığı ortaya çıktı! Nuri Şahin’in idaresinde çaba eden Antalyaspor, 24 yaşındaki Furkan İsimsiz isimli bir amatör futbolcuyu transfer etti. İşin çarpıcı ve tuhaf yanıysa transferi kimsenin üstlenmemesi oldu! Furkan İsimsiz, Antalyaspor İdare Heyeti Üyesi Ferit Sezer’in akrabası!

Amatör topçuyla 2 yıllık mukavele yapıldı

Antalyaspor, Furkan İsimsiz ile 2 yıllık kontrat imzaladı. Futbola Antalya Özer Gençlik Spor Kulübü’nde başlayan İsimsiz ile yapılan mukaveleye dair kulüpten resmi bir bilgilendirme nedense yapılmadı! CK Spor, Arabamcom Konyaspor, Konyaaltı Belediyespor, Küçükçekmece, Muratpaşa Belediyespor’un yanı sıra, en son da Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor’da amatör olarak futbol oynayan Furkan İsimsiz, profesyonel kariyerindeyse tam 24 yaşında ve Muhteşem Lig’in kıymetli kulüplerinden Antalyaspor’da başlamış oldu!

A kadroda olmayacak ancak rezervde de yok

31 Mayıs 2024 yılına kadar mukavele imzalansa da Furkan İsimsiz, Antalyaspor A Takımı’nda yer almayacak. Lisansı 11 Ağustos 2022’de çıkarılan futbolcu, başka yandan yaşı nedeniyle kulübün alt kategorilerinde de formaya giyemeyecek. Futbolcu için geriye rezerv kadro kalıyor. Buna rağmen lisansın çıkarılmasından evvel de sonra da futbolcunun kulüpte görülmediği ve rezerv grupla egzersizlere çıkmadığı da öğrenildi.

Ayağına zar güç top değmiş!

Furkan Adsız’a çok fazla maç istatistiğine ulaşmak mümkün değil. Elde ettiğimiz bilgilere nazaran Bölgesel Amatör Lig’in son 8 haftasında hiç forma giyemedi. 11 maçta yedek beklerken, 3 maçta hiç takıma giremedi. 2 maçta birinci 11’de alana çıktı. Birisinde 66, başkasındaysa 45 dakika alanda kaldı. 6 maçtaysa üçü 80’den sonra olmak üzere oyuna sonradan girdi. Tabir caizse Furkan Adsız’ın ayağına top zar sıkıntı değmiş!

Yönetici akrabası: Haberim yok

Bu anlaşılmaz garip transfer kıssasında gözlerin çevrildiği isim oyuncunun akrabası Antalyaspor İdare Şurası Üyesi Ferit Sezer, bahsin kendisi dışında geliştiğini savundu. Sezer, “Benim transferden haberim yok. Mukavelede de imzam yok. Transfer olduğunu da çıkan haberden sonra öğrendim” dedi. Teknik yönetici Nuri Şahin’in de Furkan Adsız’ın transferinden haberdar olmadığı öğrenildi. Yeniden kulübün altyapıdan sorumlu idare heyeti üyesi Sezgin Özer de Furkan İsimsiz transferinden habersiz. Yani kulüpte Furkan Adsız’ı kimin transfer ettiğini bilmiyor!

Furkan İsimsiz 3 yıl futbol oynamadı!

6 ve 8 numara konumlarında oynayan Furkan Adsız’ın 2021 öncesi 3 yıl mühletle futbol oynamadığı tezi da var. Oyuncunun TFF 3. Lig takımlarından Kepez Belediyespor’a da önerildiği lakin istenmediği de yeniden bir diğer sav. Antalyaspor idaresinin, birinci olarak Antalyam.com haber sitesinde ortaya çıkan olay sonrası, Furkan Adsız’ı diğer bir kulübe yollayarak bu skandalı sonlandırmak istediği de gelen bilgiler ortasında.

KAYNAK: AJANSSPOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.