Güvenlik kaynakları: Kelamda yöneticileri, teröristleri mevte terk edip kaçıyor

Terörle uğraş hem yurt içinde hem hudut ötesinde kararlılıkla devam ediyor…

17 Nisan’da Irak’ın kuzeyinde başlatılan Penç Kilit Harekatı ile terör örgütüne arka arda darbeler vuruluyor.

Güvenlik kaynakları, terörle çabaya ait bilgiler verdi. Edinilen bilgiye nazaran, başarılı harekat ile başta İskan Akyüz ve Fehmi Atalay olmak üzere teröristlerin kelamda başkan takımı operasyon bölgelerinden kaçarak daha inançta olduklarını düşündükleri bölgelerde şatafat içerisinde yaşadıkları, mağaralarda sıkışan teröristlerin ise vefata terk edildiği belirtildi.

Sözde önderleri, teröristleri mağaralarda mevte terk edip kaçtı

“Yaşam koşullarının çok ağır olduğu ve erzak külfeti çektikleri anlaşılmakta”

Öte yandan yeniden güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran, Pençe-Kilit Harekatı’nda da öteki harekatlarda olduğu üzere “teslim ol” davetlerine riayet eden teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından asaletli tavır sergilenerek rastgele bir ziyan görmeden adalete teslim edilmeye devam ediyor.

Teslim olan teröristlerle yapılan mülakatların ayrıntıları hakkında bilgi veren güvenlik kaynakları şunları kaydetti:

“Yalan ve yanlış propagandalar ile beyinleri yıkanmaya çalışılan terör örgütü mensuplarından birçoğunun aslında pişmanlık içerisinde oldukları, teslim olmayı istedikleri lakin infaz edilme kaygısıyla kaçamadıkları, hayat koşullarının çok ağır olduğu ve erzak zahmeti çektikleri anlaşılmakta.

“Çaresizliklerini anlayan kelamda üst seviye teröristler, teröristleri mevte terk etmekte, cenazelerini dahi geride bırakarak korkakça kaçmaktadır”

Diğer taraftan TSK’da kimyasal ya da biyolojik silah olmadığı tüm dünya tarafından bilindiği halde Türk askerinin prestijini sarsmaya yönelik propaganda maksatlı mesnetsiz ithamlar; 40 yıldır çocukları ve gençleri kaçırarak terör kamplarına hapseden, çocuk ve bayan istismarı yapan terör örgütünün kelamda üst seviye yöneticileri için yeni değildir. Sonuç olarak hudut çizgisine kilit vurarak, denetim altına alınmamış olan 26 kilometrelik hudut sınırında da ileriden emniyetinin sağlanması amacıyla kararlılıkla sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı karşısında çaresizliklerini anlayan kelamda üst seviye teröristler, daha evvelki harekatlarda da yaşandığı üzere başka teröristleri mevte terk etmekte, cenazelerini dahi geride bırakarak korkakça kaçmaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.