Galatasaray’da Seferovic’in opsiyonu tehlikede

Galatasaray ’ın dönem başında 1 yıllığına Benfica’dan kiraladığı Haris Seferovic, evvel Bafetimbi Gomis’in başarılı performansı, akabinde Mauro İcardi’nin transferiyle kadroda üçüncü santrfor pozisyonuna düştü.

Teknik yönetici Okan Buruk, son Konyaspor maçında Calvo’nun kendi kalesine attığı ve galibiyeti getiren golde büyük hissesi olan İcardi’yi, bu haftaki Adana Demirspor müsabakasında birinci 11’e monte edecek.

Mevcut form durumlarına nazaran İcardi’nin yedeği Gomis olacak ve bu durumda Seferovic’in forma giyme talihi neredeyse hiç kalmayacak.

6 maçta oynadı

Diğer taraftan Seferovic’in büsbütün tribüne çıkması da ihtimal dahilinde zira 16 yabancısı bulunan Galatasaray’ın her maç en az 2 yabancıyı takım dışı bırakması gerekiyor. Son Konyaspor maçında Mata ve Ross takıma alınmamıştı.

Mata’nın hazır duruma gelmesiyle birlikte Seferovic’in tribüne gönderilme mümkünlüğü daha da artacak. Galatasaray ile Benfica ortasında yapılan muahede gereği Seferovic’in 2.5 milyon euroluk satın alma opsiyonunun devreye girmesi için 20 resmi maç oynaması gerekiyor. İsviçreli futbolcu şu ana kadar 4’ü birinci 11 olmak üzere 6 sefer forma giydi.

9. hafta bay geçilecek

Galatasaray 16 Ekim’e kadar yalnızca bir lig maçına çıkacak. Sarı kırmızılı grup ulusal grup ortasının akabinde Adana Demirspor ile deplasmanda oynayacak, akabinde 9. haftayı ‘bay’ geçecek.

Okan Buruk, bu müddet zarfında Icardi ve Mata’ya yapılacak yüklemelerle iki yıldızını da gruba monte edecek. Orijinal kurulan Galatasaray grubunun da fizikî açıdan daha uygun noktaya gelmesi, birbirini de tanıması ile daha kaliteli oyun hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.