Finlandiya Başbakanı Sanna Marin “kokain partisi” savlarına karşılık verdi: “Dans ettim, müzik söyledim”

Katıldığı şenlik ve giydiği kıyafetler ile ülke gündemine oturan 36 yaşındaki başbakanın katıldığı bir partiye ilişkin imgeler toplumsal medyaya yansıdı.

Kısa müddette viral olan manzaralar kısa müddette tenkitlerin maksadı oldu. Muhalif partiler Marin’e reaksiyon gösterirken, bir muhalif başkan başbakanın uyuşturucu testi yaptırmasını talep etmişti.

MARIN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Hürriyet’ye yer alan habere nazaran, 36 yaşındaki başbakan ise uyuşturucu kullandığı argümanlarını reddetti, yalnızca alkol aldığını ve ‘taşkın bir şekilde‘ eğlendiğini savundu.

Marin, gelen yansıların akabinde uyuşturucu testi yapmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

Başbakan, ‘Dans ettim, müzik söyledim. Bunlar büsbütün yasal şeyler. Asla uyuşturucu kullanılan bir ortamda olmadım‘ dedi.

Marin gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Bir aile ömrüm var, bir iş ömrü var ve arkadaşlarımla geçirdiğim boş vakitlerim var. Benim yaşlarımdaki herkes gibi‘ dedi.

TEMASLIYKEN GECE KULÜBÜNE GİTMİŞTİ

Marin’in daha evvel temaslı olmasına karşın gece kulübüne gittiği ortaya çıkmıştı.

Başbakan dışişleri bakanının Covid testinin olumlu olduğunun anlaşılmasından birkaç saat sonra Helsinki’de bir kulübe gitmişti.

Kısa müddette tenkit oklarının maksadı olan Marin evvel kendisini savunmuş daha sonra özür dilemişti.

Marin toplumsal medya hesabından yayınladığı iletide ‘Bu formda davranmam gerektiğini düşünemediğim için çok özür diliyorum‘ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.