FED’in Operasyonu Dolar ve Altın Biriktirenleri Çöküşe Götürebilir! İslam Memiş, “Son 1 Ay ” Dedi Kritik Seviyeyi Verdi

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayı toplantısında çıkan 50 baz faiz artırma sonucunda dolar 14 TL baskısından sıyrılıp, 15 düzeylerine çıktı. Altın ise yatırımcı huzursuz eden ataklarda bulunmaya devam ediyor. Altın ve dolar ne kadar yükselecek? Altın ve dolar düşer mi? üzere soruları arama motorlarında araştıran yatırımcılar için değerlendirmeler yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, “Operasyon başladı” diyerek kritik açıklamalarda bulundu.

GRAM ALTINDA START VERİLDİ

Gram altına ait alım fırsatının Nisan ayı olduğunu söz eden Memiş, gram altın için tepe açıklamasında bulunarak tarih verdi. Memiş, altında düşük düzeylerin bittiğini tabir ederek, yükselişlerin yeni başladığını söyledi. Yükseliş trendinin kırılmasına son 1 ay kaldı diyen Memiş, şunları kaydetti:

“Biz nisan ayında bilgilendirdik. O düşük düzeyler bitti. Mayıs, haziran, temmuz yükseliş başlangıcı dedik. Devam edecek üzere duruyor bu yükselişler. Gram altın dolardan takviye görmeye devam ediyor. Yükseliş aslında yeni başladı, trendin kırılmasına daha 1 ay üzere bir süreç var. Dolar/TL’de 15.30, gram altında 940 TL düzeyini direnç düzeyi olarak takip edeceğim. Uzun vadede gram altın 960 lira, dolar/TL’yi 15.50 düzeyi olarak takip edeceğim. Temmuz ayında yeni doruklar bekliyorum.”

YATIRIMCILAR DİKKAT! FED OPERASYON BAŞLATTI!

Memiş, piyasalarda silkeleme operasyonu başladığını belirterek, dolar endeksinin çıkacağı seviyeyi açıkladı. Memiş, bilhassa yatırımcıyı uyararak altın ve dolar satışlarında panik yapılmaması gerektiğini söyledi. Vatandaşın mal varlığına göz diktiler diyen Memiş,

“Hiç kimsenin beklemediği bir anda FED önemli bir operasyon yaptı. Silkeleme dediğimiz bu operasyonla tüm varlıklarda çöküşe neden olduğunu gözlemliyoruz. Bilhassa kripto paralarda, euro dolar paritesinde, öteki para ünitelerinde ve emtia fiyatlarında yaşanan bu süratli çöküşle birlikte dolar endeksinin 104.64 düzeyine kadar süratli bir yükseliş gösterdiğini gözlemliyoruz. Dolar endeksi 105 düzeyine gözünü dikmiş durumda. Yani dolar memleketler arası piyasalarda bedel kazanmaya devam ediyor” diye konuştu.

TUZAKLARA DİKKAT EDİN!

Memiş FED’in operasyonuna ait şunları da kelamlarına ekledi:

“Doların karşındaki tüm emtialar resmen ezme siyaseti ile insanların varlıklarını çalışıyorlar. Bu tuzaklara dikkat edin. Büyük bir operasyonun içindeyiz. Akıllı olun. Dünyada yükselen bir enflasyon var. Toplumsal ayaklanmalar daha başlamadı. Yapacak hiç bir şey yok. Şu an insanların elinden varlıkları alıyorlar. “

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.