Esnaf Akşener’e keder yandı: Millet kan ağlıyor!

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Karaman programı kapsamında Ermenek ilçesinde esnafın sıkıntılarını dinledi. Akşener’in ‘Eti ne kadar müddette alıyorsunuz?’ sorusuna bir esnaf, “Kurbandan kurbana görüyoruz artık desek palavra olmaz. Anca alabilirsek ortada bir tavuk eti. Onu da unuttuk artık” derken bir diğer esnaf ise, “İşler çok makus liderim. Millet kan ağlıyor artık bu hükümetin değişmesi gerekiyor” siteminde bulundu.

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener Türk Lisan Bayramı ve Karamanoğlu Mehmetbey’i anma merasimlerine katılmak gayesiyle geldiği Karaman’da geceyi Ermenek ilçesinde geçirdi.

Akşener, sabah erken saatlerinde Ermenek ilçesinde esnaf ziyaret gerçekleştirerek kederlerini dinledi.

“ALIM GÜCÜ SIFIR”

Akşener’in işler nasıl diye sorduğu berber, “İşler bildiğiniz üzere liderim, ülkenin hali aşikâr. Bir şey söylemeye gerek yok. Alım gücü yüzde 5-10 bile değil, sıfır…Ayakta durabilirsek şu an da şükrediyoruz. 3 çocuğum var, 2’si okuyor birisi de endüstride çalışıyor. Oğlum ben ve hanım çalışıyor tekrar de yetemiyoruz” dedi.

Akşener’in “Eti ne kadar müddette alıyorsunuz?” sorusuna ise esnaf, “Kurbandan kurbana görüyoruz artık desek palavra olmaz. Anca alabilirsek ortada bir tavuk eti. Unuttuk artık. Burada akşama kadar kazanıp da 120-150 liraya bir kilo eti nasıl alacağız?” karşılığını verdi.

Akşener’in ziyaret ettiği bir telefoncu esnafı ise, dünden beri siftah yapmadığını belirtti. Esnaf, “İşler çok berbat liderim. Millet kan ağlıyor, artık bu hükümetin değişmesi gerekiyor. Dünden beri hiç siftah etmedim” sözlerin kullandı.

“DÜKKÂNDA ŞU AN MATERYALLER BOŞ, ALMIYORUZ”

Akşener’in ziyaret ettiği bir diğer berber ise, “Bugün daha hiç gelen olmadı. Dün yaklaşık 4-5 kişi. Dün 150 lira para kazandık. Burası kira. Elektrik bin 280 lira geldi. Dükkânda şu an gereçler boş, almıyoruz. Zira çok kıymetli. Olağanda gereçler dolu olurdu lakin iş olmadığı için alamıyoruz” siteminde bulundu.

TEMEL ATMA MERASİMİNE KATILDI

Esnaf ziyaretinin akabinde Mustafa Sonay Gürgen Parkı’nın açılışını yapan Akşener, daha sonra Ermenek Belediyesini ziyaret etti.

Akşener burada Belediye Lideri Atila Güçlü’den Belediye çalışmaları ilgili bilgiler aldıktan sonra Ermenek’e yapılacak olan kapalı pazar yeri ve otoparkının temel atma merasimine katıldı. Akşener buradan Zeyve Pazarı’na hareket ederek esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.