Elon Musk, şirketinin üst seviye yöneticisiyle ikiz çocuk sahibi oldu

Dünyanın en varlıklı iş insanı Elon Musk, gündeme bomba üzere düşen bir ifşayla tekrar dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Elon Musk’ın, yapay zeka şirketi Neurolink’te yönetici olan Shivon Zilis ile birlikte gizlice ikiz çocuk sahibi olduğu ortaya çıktı.

Böylece, 50 yaşındaki Tesla ve SpaceX CEO’sunun, babası olduğu bilinen çocuk sayısı 9’a yükseldi.  Bunlardan beşi birinci eşi Justine Musk’tan ve ikisi Grimes olarak bilinen müzikçi Claire Boucher’dan.

Mahkeme evraklarında ortaya çıktı

Yeni mahkeme evraklarına nazaran Elon Musk, 2021 yılında yapay zeka şirketi Neuralink’te üst seviye yönetici olan Shivon Zilis’ten iki çocuk sahibi oldu.

The Insider’ın ulaştığı mahkeme dokümanlarında ikilinin, ikizlerin isimlerinin “babalarının soy ismini alacak halde değiştirilmesini, annelerinin soy isminin ise göbek isim olarak kullanılmasını” talep ettikleri görüldü.

Zilis’in 2021’in Kasım ayında doğum yaptığı belirtiliyor. Musk ve müzikçi olan sevgilisi Grimes’ın bu tarihten kısa müddet sonra taşıyıcı anne aracılığıyla ikinci çocukları dünyaya geldi.

36 yaşındaki Zilis, Yale Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra IBM ve Bloomberg Beta’da çalıştı.

Genç bayan, beş yıldır Musk’ın insan-makine arayüzleri yaratmayı amaçlayan nöroteknoloji firması Neuralink’te operasyonlar ve özel projeler yöneticisi olarak misyon yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.