DP’li Neslihan Çevik: Seçim yaklaştı, Yunanistan çıktı

Demokrat Parti Genel Lider Yardımcı ve Parti Sözcüsü Dr. Neslihan Çevik, “Seçim yaklaştı. Çabucak Yunanistan’ı gündeme getirdiler. Dün itiraz edenlere hain dediler; bugün birebir şeyi kendileri söylüyor” dedi.

Cem YILDIRIM/ANKARA

Demokrat Parti Genel Lider Yardımcı ve Parti Sözcüsü Dr. Neslihan Çevik, “Konjoktürel vatan severliğinizi de alın çekin gidin” diyerek, iktidarı eleştirdi:

İKİLİ OYNUYORLAR

– İktidar, masanın üstünde arbede dövüş çıkararak oy almaya çalışıyor. Dış siyasette da ikili oynuyorlar. Üstelik başka ülkelere karşı değil, kendi halkına karşı. Masanın üstünde bağırıp çağırıyor fakat masanın altında farklı angajmanlara giriyorlar. Bu ikili davranış formuna pek çok sefer şahit olduk. Ticari münasebetlere lafımız yok elbette. Kederimiz şahsi çıkarları için dış politikayı kullanıp kullanmadıklarıdır.

DÜN HAİN DEDİLER

– Yıllardan beri Ege’deki adaları mutabakatlara ters olarak silahlandırırken “Ülkenin menfaatlerini koruyun, milletlerarası hukuk çerçevesinde gerekli yansıyı verin” dediğimizde bizi neredeyse “barış düşmanı” “savaş lordu” ilan ettiler. “Bakkal işletmiyoruz, devlet yönetiyoruz” deyip Yunanistan’a itiraz edenlere dava açmışlardı. Pekala, artık ne oldu? Seçim yaklaştı. Çabucak Yunanistan’ı gündeme getirdiler. Dün itiraz edenlere hain dediler; bugün tıpkı şeyi kendileri söylüyor ve bugün tekrar doğruları söyleyenleri düşmanlaştırıyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.