Bakan Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası

Bakan Kasapoğlu, Afyonkarahisar’da 10 branşta 5 bin üniversite öğrencisinin yarıştığı ÜNİLİG final etabının açılış merasimine katıldı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen merasimde Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda genç de yer aldı.

Program, ÜNİLİG’de gayret eden sportmenlerin üniversitelerinin bayrakları ile yaptığı geçiş merasimi ile başladı. Halk oyunları ve jimnastik şovlarının akabinde protokol konuşmaları yapıldı. Vali Çiçek, kısa bir karşılama konuşması yaparak yerini Bakan Kasapoğlu’na bıraktı.

Bakan Kasapoğlu, üniversite gençliği için kıymetli bir tertip olan ÜNİLİG’i Afyonkarahisar’da taçlandırdıklarını söz ederek, karşılaşmalarda ter döken, gayret eden tüm atletlere muvaffakiyetler diledi.

Bakan Kasapoğlu, “Afyonkarahisar’a her zamanki sıcaklığı, cömertliği, misafirperverliği için bilhassa teşekkür ediyorum. Böylesine istiklâl çabamızın öncü kentlerinden birinde ülkemizin istikbali ismine da hoş bir buluşmaya konut sahipliği yapması bize başka bir heyecan veriyor” dedi.

‘SPORDA ARTIK TÜRKİYE BİR SPOR MARKASI’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 20 yıldır Türkiye’nin her alandaki gelişme, kalkınma uğraşının çok büyük başarılarla çok manalı noktalara geldiğini tabir eden Bakan Kasapoğlu, “Artık Türkiye bir spor markası, Türkiye’nin spor markası olduğu üzere vilayetleri de bu manada rekabet gücü ve birbirinden eşsiz tesisleri ile çok önemli bir altyapıya sahip. Afyonkarahisar, merkeziyle ilçeleriyle köylerine kadar her açıdan çağdaş tesislerle donattığımız bir kentimiz. ‘Yetenek Taraması’, ‘Spora Yönlendirme Projesi’, ‘Sporcu Bursu’, ’10 Bin Pota’ ve ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ ve halkımızı ve milletimiz spora daha kolay bir formda eriştirebilme ismine gerçekleştirdiğimiz projeler” diye konuştu.

Konuşmasının akabinde Afyonkarahisar Belediye Lideri Mehmet Zeybek, Bakan Kasapoğlu’na Fahri Hemşehrilik Beratı takdim etti. AFJET Afyonspor idare heyeti ise Bakan Kasapoğlu’na “Kasapoğlu 03” yazılı forma armağan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.