Ali Ekber Ertürk için gazetesi önünde merasim

ANKARA- Uzun müddettir kanser tedavisi gören Sözcü Gazetesi Ankara Muhabiri Ali Ekber Ertürk vefat etti.

Ertürk için çalıştığı Sözcü Gazetesi’nin Ankara ofisi önünde düzenlenen merasime çok sayıda meslektaşının yanı sıra, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri katıldı.

Sözcü Gazetesi muharriri gazeteci Emin Çölaşan Ertürk’ün iş arkadaşıyla yaptığı son yazışmada, vefatının akabinde işyeri önünde merasim düzenlenirse kendisinin konuşmasını istediğini belirterek başsağlığı dileklerini lisana getirdi.

Sözcü Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Hürmet Öztürk ise 2015 yılından bu yana Ertürk ile birlikte çalıştıklarını belirterek, “Bana deseler ki gazeteye iki kişi lazım kesinlikle o iki bireyden birisi kesinlikle Ali Ekber olurdu. Gazeteciliğine de insanlığına da sevgisine de her vakit hayran kaldığım bir meslektaşımdı” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: DİK DURAN BİR GAZETECİYDİ

Ertürk için düzenlenen merasimde konuşan CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu ise baş sıhhati dileklerini lisana getirerek şunları söyledi:

“Dik duran, onurlu duran, haberinin ardında duran, her vakit güler yüzlü, her vakit haber peşinde koşan kıymetli bir gazeteciydi. Muhabir olarak tanıdım. Ortada bir röportaj yapmak için gelirdi. Niyetlerimi sorar, aktarırdı. Gazeteciliğin mesaisi yoktur. Gazetecilik farklı bir meslektir. Direnen halkın haklarını savunan bir gazetecinin önünde hiçbir pürüz duramaz. Onu sonsuzluğa uğurluyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yeri cennet olsun. Sözcü ailesinin, hepimizin başı sağ olsun.”

Tuzluçayır Cemevi’nden son seyahatine uğurlanacak olan Ertürk memleketi Sivas’ta toprağa verilecek. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.