Akşener’den Erdoğan’a: Türkiye’de yaşayan her bir Kürt eşittir ‘PKK’lı’ haline getirdi

ANKARA – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ramazan Bayramı nedeniyle Malatya deprem bölgesinde depremzedelerle bayram kahvaltısında bir araya geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın ‘Halil İbrahim sofrası’ gibi kendisinin 2017’den beri bayram sofrası hayali olduğunu anlatan Akşener, “Çünkü bu sofrada eşitlik var, bu sofrada kayırma yok. Bu sofrada yakınlarım şurada olsun, bana uzak olan burada olsun; ayısı olan, dayısı olan daha önde olsun, daha iyisini yesin ama tanıdığı olmayan kenarda kalsın, aç kalsın gibi bir durum yok. Herkesin eşit bir biçimde o yiyeceklerden faydalandığı bir sofra bu. Ve kimsenin kayrılmadığı herkese eşit davranıldığı, sosyal adaletin, sosyal fırsatların elde edildiği bir sofra” ifadelerini kullandı.

‘23 GÜN SONRA AYRIMCILIĞIN BİTTİĞİ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ’

Tüm Millet İttifakı paydaşlarının bugün bayram nedeniyle 8 ayrı ilde olduğunu belirten Akşener, 14 Mayıs’ı işaret ederek, ‘’Bayram gelmiş neyime, kan dolar yüreğime’ diye bir türkü var bilirsiniz. İnşallah bütün eksiklerin tamamlandığı ve bu şehirden başka şehirlere göçmüş kardeşlerimizin geri dönmeye başladığını biliyorum. Geri döndükleri ve şehirlerinde hem ikametlerinin en iyi şekilde oluştuğu, evlerinin yapıldığı ve haksızlığın ortadan kalktığı bir 23 gün sonra inşallah bu ayrımcılığın bittiği; herkesin bu sofrada eşit değer gördüğü bu yiyeceklerden eşit faydalandığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.’’ dedi.

‘UMUYORUM KARADENİZ GAZIDIR, BİZ DE ONUN DEVAMINI SAĞLAYACAĞIZ’

Karadeniz doğal gazının devreye alınmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “müjde” olarak açıkladığı evlerde doğal gazın 1 yıl ücretsiz olmasına ilişkin konuşan Akşener, ‘’Eğer gerçekse çok mutlu oluruz. Türkiye’nin bir önemli meselesinin hallolduğunu düşünüp biz iktidara geldiğimizde de bunu devam ettiririz. Ama inşallah Putin’in BOTAŞ’ın borçlarını ertelemesinden kaynaklanan yine Putin’den yapılan bir kıyak değildir. Çünkü birçok şey yalan çıktığı için hafif bir şüpheye doğru gidiyor insan devamlı aldatılınca. Ama umuyorum, diliyorum Karadeniz gazıdır ve biz de onun devamını sağlayacağız daha geniş olarak.’’ diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE YAŞAYAN HER BİR KÜRT EŞİTTİR PKK’LI HÂLİNE GETİRDİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet İttifakı’na ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik terör söylemlerine ilişkin çözüm sürecini hatırlatan Akşener, “Bu çözüm sürecini kendisi ilan etti ve bu çözüm sürecinde karşı çıkan herkesi anaları ağlatmak isteyen radikal, faşist insanlar olarak tarif etti. Aradan zaman geçti, çözüm sürecini rafa kaldırdı. Ne oldu ne bitti onu da anlamadık. O andan itibaren Türkiye’de yaşayan her bir Kürt eşittir PKK’lı hâline getirdi.’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye oy veren Türk’ü ve Kürt’ü “makbul vatandaş”, AK Parti dışında başka partilere oy verenlerin herhangi bir terör örgütünün üyesi ilan ettiğini ifade eden Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Ben aynı arkadaşlar tarafından Diyarbakır’a gidildiğinde faili meçhulcü ilan ediliyorum. İstanbul’da, Eskişehir’de, Muğla’da, Kocaeli’nde de PKK’lı ilan ediliyorum. Kardeşim şizofren misiniz nesiniz? Yani bir karar verin ben neyim? Bir taraftan diyorsunuz ki ben kafirmişim, bir taraftan da diyorsunuz fetöcü. Ya arkadaş ben neyim? Ben ne olduğumu şaşırmış durumdayım. Dolayısıyla bunların tamamı yalan. Tarzan zorda. 14 Mayıs akşamı attaya gidiyorlar. Çünkü bütün bunlar problemi çarptırmak üzere, problemin aslından ayrılmak üzere, onu kapatmak üzere yapılan dümenler.’’ (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir