20 milyon dolarlık ‘yeni yatırım’ aldı

 

130 ülkeye yaptığı ihracatla son üç yılın e – ihracat şampiyonu olan Modanisa global hizmet ağını genişletmek ve küresel liderliğini güçlendirmek için Re – Pie Portföy’ü yatırımcıları arasına kattı. Modanisa Kurucu Ortağı ve CEO’su Sami Güzel, “Son 10 yılda inanılmazları başardık. Önümüzde gidecek daha çok coğrafya ve yapacak çok işimiz var. Gelecek 10 yılda yatırımcısı olduğu şirketleri destekleriyle büyüten Re – Pie Portföy ile birlikte olacağımız için mutluyuz. Wamda Capital, Goldman Sachs ve EBRD gibi gözde yatırımcılarımız arasına Re – Pie Portföy’ü dahil etmek için bir köprü tur yaptık. Hedefimiz ciromuzu birkaç sene içinde 1 milyar dolar seviyesine çıkarmak” dedi.

Afrika’ya açılıyor

Aldığı yatırım sayesinde Avrupa pazarları için Polonya’da ve Kuzey Afrika pazarı için Mısır’da kuracağı depolarla müşterisine yaklaşacak olan Modanisa, e – cüzdan hizmetini de devreye alacak. Tekstil dışı kategorilere genişlemeyi planlayan Modanisa hitap ettiği 470 milyonluk nüfusun ihtiyaçları için küresel liderlik konumunu güçlendirecek.

Re – Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin, “Mevcut değerli yatırımcılarının getirdiği kurumsal yönetişim ve start – up ruhunu birlikte barındıran sıradışı bir şirket olarak Modanisa, Türkiye için gurur kaynağı. Türk tekstilini ve modasını dünyanın 130 ülkesine yayan Modanisa gelirlerinin yüzde 85’ini ihracattan elde ediyor. Vizyoner kurucuları ve yetkin yönetimi ile tam aradığımız nitelikte bir şirket. Yatırımcılarımıza Modanisa’ya erişim imkanı sağladığımız ve portföyümüze bir unicorn adayı daha eklediğimiz için mutluyuz” dedi.

Ana pazar Avrupa

Modanisa ana pazarı olan Avrupa’da Polonya deposu ile derinleşirken, Mısır’da kuracağı depo ile Kuzey Afrika pazarına açılacak. Son dönemde Suudi Arabistan’ın da ihracata açılması ile pazarlarını genişletmeyi hedefleyen Modanisa, 2023 yılında Malezya ve Endonezya bölgelerinde ‘pazaryeri’ modelini devreye alacak.

Re – Pie Portföy, Modanisa’ya yaptığı 15 milyon dolarlık yatırımla, 2022 yılının ilk yarısında EasyCep ve Carbon Health ile birlikte toplam 30 milyon dolar girişim sermayesi yatırımı yapmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.